Czy warto inwestować w lokale usługowe?

mieszkania5

Inwestowanie w mieszkania jest dość popularne. Stopy zwrotu wynoszą nawet 7%. Okazuje się jednak, że oprócz inwestowania w nieruchomości mieszkalne, można pomyśleć o lokalach usługowych. Czy rzeczywiście opłacalne jest inwestowanie w lokale usługowe? Czy wydanie pieniędzy na zakup lokalu, a następnie jego wynajem, będzie miało sens?

Wynajem długoterminowy
W większości przypadków, decydując się na posiadanie lokalu usługowe i późniejszy jego wynajem, może oczekiwać długoterminowych umów. Zatem nie ma sytuacji jak w przypadku mieszkań, że koniecznym jest częste poszukiwanie nowych lokatorów. Lokale usługowe zazwyczaj wynajmuje się na okres 3-5 lat, a czasami nawet dłużej. Tym sposobem uzyskuje się stały dopływ gotówki, nie trzeba martwić się częstym poszukiwaniem wynajmujących.

Brak inwestycji w wyposażenie lokalu usługowego
Wynajmując mieszkanie, należy je w sposób odpowiedni wyposażyć. Musi posiadać określony standard. Przy lokalach usługowych należy zainwestować jedynie w jego przygotowanie do prowadzenia działalności biznesowej. Wszelkiego rodzaju sprzęty, meble leżą w gestii wynajmującego. Dlatego też odchodzą dość spore wydatki, związane z zakupem wyposażenia.

mieszkania3

Znalezienie odpowiednich lokali usługowych
Żeby jednak mieć pewność, że inwestycja w lokal usługowy będzie sukcesem, trzeba postawić na dobre lokalizacje. Dlatego w gestii inwestora jest bardzo dokładne sprawdzanie lokalizacji konkretnych lokali. Trzeba sprawdzić jego otoczenie, sprawdzić potencjał konkretnego miejsca.

Staranne sprawdzanie wynajmujących
Nie można oczywiście zapominać o tym, jak bardzo istotne jest prawidłowe dobieranie wynajmujących. Trzeba w sposób rzetelny prześwietlić potencjalnych partnerów biznesowych. Trzeba bardzo starannie podejść do przygotowania umów dotyczących wynajmu. Pamiętajmy w tym miejscu, że jakiekolwiek opóźnienia w płatnościach, to pierwszy dzwonek, który mówi nam, że coś jest nie tak z osobą, która wynajmuje od nas lokal usługowy.

Na pewno opłaca inwestować się w lokale usługowe, jednak trzeba robić to w sposób niezwykle staranny. Począwszy od poszukiwania określonych lokali, skończywszy na wyborze odpowiednich wynajmujących.

http://www.investpel.pl/gdanskie-tarasy/lokale-uslugowe

Jak szukać lokali użytkowych?

dmieszkania1

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, wymagane jest posiadanie odpowiedniego lokalu. Owszem, są firmy, osoby, które mogą prowadzić działalność pod domowym adresem, ale mowa tutaj o pracy zdalnej, która nie wymaga bezpośredniego spotkania z klientami. Wszyscy inni po prostu powinni posiadać odpowiedni lokal, siedzibę firmy, w której będą między innymi obsługiwać klientów.

Położenie ponad wszystko
Najważniejsze w trakcie poszukiwania lokali użytkowych jest wybór pod względem lokalizacyjnym. To przecież lokalizacja w znacznej mierze decyduje o powodzeniu biznesu. Na co komu np. lokal na piekarnie w miejscu, gdzie jest bardzo mały ruch? Oczywiście wybierając lokal w konkretnej lokalizacji, trzeba myśleć przyszłościowo. Patrzeć na konkretne miejsca, lokalizacje pod względem ich potencjalnego rozwoju. Bo przecież zakup lokalu użytkowego na nowym osiedlu, pozwala mieć nadzieję, że niebawem zostanie ono rozbudowane, a tym samym znacznie wzrośnie liczba potencjalnych klientów.

Od kogo kupić lokal użytkowy? Jak znaleźć najlepsze oferty?
Decydując się na zakup lokalu użytkowego, musimy mieć na uwadze, że możemy korzystać z ofert przygotowanych i przedstawianych przez agencje nieruchomości. Jednak w większości przypadków, zaleca się samodzielne śledzenie ofert, które przygotowują deweloperzy. Wystarczy np. sprawdzać lokale użytkowe na sprzedaż Wrocław, by mieć jasny obraz sytuacji na rynku nieruchomości, przygotowanych przez wrocławskich deweloperów. Zakup na nowo budowanym osiedlu jest z wielu względów ciekawym rozwiązaniem. Oczywiście dotyczyć to będzie określonego typu działalności gospodarczych, które w takich warunków mogą odnieść sukces.

imieszkania1

Wybierasz lokal dla swojej firmy? Sprawdź istotne elementy
Wybierając lokal użytkowy, który może zostanie zakupiony, koniecznie trzeba sprawdzić kilka ważnych elementów. Przede wszystkim mowa tutaj o tym, czy znajduje się on na parterze, czy może na piętrze. Musimy również mieć baczenie na parkingi dla samochodów. Czy zmotoryzowani klienci będą mieli gdzie zaparkować. Zwracamy również uwagę na sąsiedztwo, co znajduje się w najbliższej okolicy. Czy kiepskie sąsiedztwo nie sprawi, że potencjalni klienci nie będą chcieli korzystać z naszych usług.

Mieszkanie dla rodziny. O czym należy pamiętać?

mieszkanie1 Zakup mieszkania dla rodziny wymaga zupełnie innych działań, niż w przypadku np. osób samotnych, które są skore do pójścia na wiele kompromisów, byle tylko szybko wejść w posiadanie wymarzonego lokum. Co więc należy zrobić, aby znaleźć i kupić idealne mieszkanie dla rodziny? Jakie elementy, jakie aspekty będą rozważane przez wszystkich tych, którzy szukają wymarzonego kąta dla siebie i swoich najbliższych?

Odpowiedni metraż mieszkania
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie celował w mniejsze mieszkania. Mając rodzinę nawet z jednym dzieckiem, trzeba zacząć się rozglądać za nieruchomościami, które posiadają więcej niż 50 metrów. Idealnym rozwiązaniem wydają się być mieszkania w granicach 60 metrów kwadratowych, posiadające minimum dwa pokoje oraz salon.

Ustawność i kompaktowość mieszkania
Kolejna kwestia przy wyborze lokum dla rodziny, to jego kompaktowość oraz ustawność. Wynika to z faktu, że w przyszłości dojdzie do sytuacji, że trzeba będzie dokonywać przeróbek w mieszkaniu, dostosować je do domowników. O ile osoby dorosłe nie potrzebują wielkich zmian, o tyle w związku z dorastaniem dzieci, niezbędne będzie łatwe i komfortowe dostosowanie mieszkania, pokoi do ich potrzeb.

Lokalizacja mieszkania, czyli co oferuje najbliższa okolica
Bardzo istotna kwestia gdy mowa o mieszkaniach dla rodziny. Dlaczego? Żłobek, przedszkole, szkoła, ośrodek zdrowia, miejsca do rekreacji czy aktywności fizycznej. Ważne, aby tego typu udogodnienia znajdowały się w pobliżu. Kiedy szukamy mieszkania dla rodziny, trzeba brać pod uwagę, że nie ma sensu wozić dzieci do szkoły czy przedszkola przez całe miasto i tracić czas. Dodatkowo w czasie wolnym dobrze jest gdzieś wyjść z dzieciakami, zapewnić im aktywność ruchową, zabawę w odpowiednich warunkach. Dlatego bardzo ważne w jakiej lokalizacji znajduje się mieszkanie, należy je dobierać pod kątem dostępności do najróżniejszych udogodnień.

To najważniejsze czynniki, które decydują o tym, czy dane mieszkanie, dane osiedle w pełni zaspokoi potrzeby rodziców. Warto właśnie w ten sposób poszukiwać mieszkań dla rodziny, a dzięki temu będzie miało się pewność, że zamieszka się w miejscu o wysokim standardzie

Mieszkania Gdańsk